Pożyczki bez weryfikacji telefonicznej. Mit czy realność?

Dlaczego kredytodawcy pobierają numery telefonów od swoich potencjalnych klientów?

Odpowiadając na to pytanie można wymienić dwie główne przyczyny:

  1. W celu informowania klienta.
  2. W celu potwierdzenia wiarygodności danych zawartych we wniosku.

Telefon może być wykonany do nas samych, również, jak i do naszego pracodawcy. W pierwszym wypadku dane są weryfikowane przez konsultantów, którzy dzwonią do pożyczkobiorcy, nie zawsze trafiając w odpowiedni na taką rozmowę moment. To wiąże się z wyznaczeniem nowego terminu rozmowy. Takie odciąganie może być niekorzystne, zwłaszcza jeżeli pieniądze potrzebne na już. Najczęściej niesmak kredytobiorców budzi telefon do zakładu pracy. Jest to procedura zawsze związana z szeregiem niewygodnych pytań w stronę pracownika. Branie kredytów już nikogo nie dziwi, i jest to traktowane raczej jako normalna procedura, ale jednak nie wszyscy sobie życzą rozmów na temat swoich bieżących wydatków czy potrzeb wyższego rzędu z pracodawcą bezpośrednio, czy panią z kadr. Pozatym, żaden pracodawca nie ma obowiązku telefonicznie udzielać odpowiedzi na pytania apropo swoich pracowników. Każdy może odmówić w udzieleniu informacji, ponieważ nie ma możliwości potwierdzić tożsamość dzwoniącego. A to może skutkować negatywnym rozpatrzeniem wniosku.

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem są chwilówki bez weryfikacji telefonicznej.

Jakie dokumenty są wymagane oprócz numeru telefonu do zaciągnięcia kredytu?

Żeby uniknąć długiego procesu weryfikacji i zaoszczędzić czas swojego klienta większość firm przybiega do współczesnych metod weryfikacji danych. Są to metody w 100% automatyczne bez udziału konsultantów. Najpopularniejsze to:

– potwierdzenie tożsamości za pomocą aplikacji

– przelew z konta bankowego (kwoty rzadko przekraczają 0,01 PLN ).

Numer telefonu służy wyłącznie do poinformowania pożyczkobiorcy o przyznaniu pożyczki, bądź odrzuceniu wniosku.

Podanie numeru telefonu jest podstawowym wymogiem większości firm udzilejących pożyczek. Ale podać numer telefonu podczas wypełnienia wniosku o kredyt wcale nie znaczy być weryfikowanym drogą telefoniczną.  Oprócz numeru telefonu do zaciągnięcia pożyczki bez weryfikacji telefonicznej koniecznie będą potrzebne:

– dowód osobisty,

– numer konta bankowego.

Dodatkowo pożyczkobiorca może być proszony o okazanie:

– zaświadczenia o dochodach,

– umowy o pracę.

Kto udziela pożyczek bez weryfikacji telefonicznej?

W sytuacji gdy weryfikacja danych drogą telefoniczną nie jest mile widziana, a bardzo zależy na szybkiej chwilówce, proponujemy skorzystać z rankingu chwilówek bez weryfikacji telefonicznej.

Takie serwiwsy przedstawiają rzeczywistą sytuację na rynku finansowym z możliwością porównania różnych produktów.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na:

– maksymalną kwotę pierwszej pożyczki,

– czy pierwsza pożyczka jest darmowa,

– oprocentowanie,

– termin spłaty,

– wymogi do profilu pożyczkobiorcy.

Na końcowym etapie podpisywania umowy z wybranym Pożyczkodawcą upewnij się że nie zawiera ona pozycji: „Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny”. Tylko wtedy możesz nie obawiać się nispodziewanych połączeń.

Porównywarka Racoongo oszczędzi twój czas i pieniądze! Witryna jest przejrzysta i czytelna, a co najważniejsze – informacja zawsze aktualna. Wszystkie instytucje pozabankowe, najlepsze oferty promocyjne, najkorzystniejsze stopy procentowe – wszystko znajdziesz na Racoongo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

powrót do góry