Alternatywą dla produktów proponowanych przez tradycyjne banki są popularne od pewnego czasu szybkie pożyczki oferowane przez Internet lub na telefon, których zdobycie przeważnie nie wiąże się z przedstawianiem jakichkolwiek zaświadczeń. Firmy udzielające pożyczek nie wymagają w większości zaświadczeń od swoich klientów ani nie sprawdzają ich historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Jedynym potrzebnym dokumentem przy załatwianiu formalności związanych z otrzymaniem pieniędzy jest dowód osobisty. Kolejnym wymogiem jest posiadanie konta bankowego, na które wysyłane są pieniądze.

Chwilówki przy niskich dochodach

Dla osób ubiegających się o pożyczkę, ale nie mających szans na kredyt w bankach, brak specjalnych wymogów jest bez wątpienia atrakcyjną ofertą, co potwierdzają ostatnie doniesienia z rynku o wzrastającej lawinowo popularności chwilówek. Każdy klient, w tym student, bezrobotny, emeryt lub rencista może taką pożyczkę otrzymać.

Małe kredyty, duże problemy

Należy jednak oczywiście pamiętać o minusach takich rozwiązań, tym bardziej że łatwy dostęp do pieniędzy kusi i zachęca do składania i wysyłania kolejnych wniosków. Jeśli mamy problemy z zachowaniem płynności finansowej lub nie potrafimy zachować pewnej dyscypliny przy zarządzaniu swoimi funduszami powinniśmy rozważyć być może inne rozwiązania zamiast zakładać, że jakoś to będzie. Poza tym zadłużamy się na niewielką kwotę, co w przypadku mniej zdyscyplinowanych może być nawet korzystne oraz na bardzo krótki czas, który obowiązuje przy tego typu rozwiązaniach.

Na tej stronie internetowej przedstawiamy Państwu najciekawsze oferty instytucji pozabankowych. Z myślą o osobach zainteresowanych korzystaniem z naszej strony, przedstawiamy w krótkim zarysie zalety, ale także i wady propozycji finansowych dostępnych w Internecie.