USŁUGI KURIERSKIE W BRANŻY FINANSOWEJ

 

Usługi kurierskie są bardzo dobrze rozwinięte w Polsce, firmy nieustannie znajdują nowe rozwiązania aby zapewnić szybką niezawodną dostawę przesyłki. Oprócz najpowszechniejszej usługi jaką świadczą tzn. dowożenie paczek oraz listów, świadczą również różnorodne usługi dla firm z branży finansowej. Niezwykle powszechnym jest podpisywanie umów oraz weryfikacja dokumentów przez kuriera. Bank bądź firma pożyczkowa przygotowują pełny pakiet dokumentów, a kurier zobowiązany jest aby dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres do właściwej osoby. Jest to dobre rozwiązanie, które nie tylko ma możliwość zaoszczędzić czas i pieniądze ale również firmy finansowe nie muszą tworzyć odrębnej struktury kurierskiej.

Jednak idąc z biegiem czasu w znaczącym stopniu zastosowanie powyższych usług odchodzi powoli do lamusa, a wszystko za sprawą rozwoju nowoczesnych technologii. Możliwość podpisania umowy online, weryfikacja poprzez systemy bankowe, podpis cyfrowy – tworzy nowe możliwości dzięki którym w sporym zakresie został ograniczony papierowy obieg dokumentów. Jest to nie tylko szybki i oszczędny sposób ale również korzystnie wpływa na ochronę środowiska,

Jest jeszcze jeden ogromny atut takiego rozwiązania, realizacja umowy obywa się dosłownie w kilkanaście minut. W razie pilnej potrzeby zawarcia transakcji nie ma konieczności oczekiwania kilku dni na jej wykonanie. Jest to szczególnie istotne w przypadku szybkich pożyczek, kiedy pieniądze są potrzebne właściwie „od ręki”.

W przypadku zawarcia umowy przez kuriera, proces wygląda mniej więcej następująco: składamy wniosek online, i czekamy na jego weryfikacje, następnie zapada decyzja o naszej zdolności kredytowej, w zależności od firmy pożyczkowej może potrwać od 1 minut do 24h. Po pozytywnej decyzji w zakresie udzielenia pożyczki przygotowywane są dokumenty do podpisu i zamawiany kurier. Przeważnie w ciągu jednego do dwóch dni roboczy przyjeżdża do nas kurier w celu podpisania dokumentów i weryfikacji tożsamości. Zawartą umowę zawozi do instytucji pożyczkowej i po jej weryfikacji zostają przelane na konto pieniądze.

pożyczki online

W przypadku udzielenia pożyczki online proces jest maksymalnie uproszczony. Po podjęciu pozytywnej decyzji pożyczkowej, pożyczkobiorca akceptuje warunki umowy poprzez formularz internetowy, nie wychodząc z domu. Zgodnie z prawem umowę możemy zawrzeć online. Pozostaje jeszcze weryfikacja danych osobowych, która jest dokonywana najczęściej przez przelew symbolicznego jednego grosza z rachunku bankowego pożyczkobiorcy. Następnie w zależności od sesji bankowych pieniądze mogą być na rachunku pożyczkobiorcy nawet w 15 minut tego samego dnia, czyli wtedy kiedy ich najbardziej potrzebujesz.

Zagwarantowanie klientowi tak szybkiego procesu przekazania gotówki stało się jednym z podstawowych priorytetów instytucji pozabankowych.

A w jaki sposób można odebrać pożyczkę? Najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest zwykły przelew na konto – wskazany we wniosku rachunek bankowy – najczęściej ten, z którego weryfikowano dane osobowe pożyczkobiorcy. Kolejny sposób to odbiór pożyczki na poczcie lub w banku. Jeżeli z jakiś względów takie rozwiązanie jest bardziej komfortowe pieniądze można odebrać gotówką w okienku pocztowym. Kolejny sposób to pożyczka z dostawą do domu, osobiście przez pracownika pożyczkodawcy bądź kuriera albo czekiem GIRO, który również jest przywożony pod wskazany adres pożyczkobiorcy. Jest jeszcze szerokie grono osób preferujące to rozwiązanie jednak należy przed zaciągnięciem pożyczki znaleźć firmę , która proponuje taką opcje w swojej ofercie.

Nowe technologie upraszczają nam wiele zadań, w danym przypadku zapisy prawne i infrastruktura techniczna pozwala w pełni korzystać z nowoczesnych rozwiązań, są one szybkie i bezpieczne więc dlatego istnieje coraz szersze spektrum możliwości załatwienia spraw online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

powrót do góry