Pożyczka bez konta bankowego – jak to zrobić?

Część firm pożyczkowych w swoim pakiecie oferuje pożyczki, które możesz otrzymać bez konta bankowego.  Takie rozwiązanie powstało dla osób, które albo nie posiadają rachunku rozliczeniowego w banku, albo nie chcą aby pożyczka została przelana na ich konto bankowe.

W przeważanej mierze pożyczkodawcy wymieniają posiadanie rachunku bankowego jako konieczne kryterium dla uzyskania pożyczki. Jest ono potrzebne nie tylko do przelewu gotówki ale również do weryfikacji danych osobowych pożyczkobiorcy. Dla osób nie posiadających konta bankowego, bądź które nie chcą udostępniać danych rachunku pozostaje poszukać innej opcji. W takiej sytuacji jak zwykle rynek wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i oferuje pożyczki z innym systemem wypłaty gotówki niż za pośrednictwem konta bankowego.

Gotówkę możesz otrzymać w domu

Nieliczne firmy posiadają sieć agentów, którzy mogą na życzenie klienta dostarczyć pieniądze do domu w prawie każdym zakątku Polski. Taka pożyczka jest przeważanie droższa ponieważ musi pokryć koszty dojazdu swojego pracownika pożyczkodawcy do domu klienta. Takie zobowiązanie możemy również spłacać w domu, można więc wybrać pełen pakiet obsługi domowej. Wniosek o taką pożyczkę można złożyć online. Należy wskazać standardowo wszystkie podstawowe dane osobowe, dane kontaktowe oraz informacje o dochodach które pozwolą ustalić zdolność kredytową. Jeżeli podstawowa weryfikacja zdolności kredytowej okaże się pozytywna, skontaktuje się z klientem konsultant aby ustalić pozostałe warunki uzyskania pożyczki i sposób przekazania pieniędzy. Spłata odbywa się przeważnie również w domu zgodnie z ustalonym grafikiem. Pożyczka może być spłacana albo jednorazowo albo ratalnie.

Pożyczkę wypłacisz czekiem

Czek jest papierem wartościowym, który już nieco odszedł do lamusa. Kilka firm pożyczkowych proponuje wypłatę gotówki w formie czeku GIRO. W praktyce wygląda to tak, że czek dostarcza kurier do rąk pożyczkodawcy. Zadaniem kuriera jest sprawdzenie tożsamości klienta, na podstawie dowodu osobistego, kurier również dostarcza przygotowaną wcześniej umowę pożyczki, którą należy na miejscu podpisać. Po dopełnieniu formalności czek w kilkanaście minut jest gotowy do wypłaty, czyli w takim czasie aby przespacerować się do najbliższego oddziału Banku Pocztowego. Na wypłatę za pomocą czeku masz kilka dni, przeważnie około 7. Spłacasz pożyczkę również bez użycia konta bankowego tzn. za pomocą Banku Pocztowego podając w danych wpłaty wyłącznie rachunek bankowy pożyczkodawcy wskazany w umowie pożyczki. Z wad takiego rozwiązania to czas otrzymania gotówki, ponieważ musimy poczekać na kuriera, należy również liczyć się z dodatkową opłatą w wysokości kilkunastu złotych za obsługę czeku przez pocztę.

Pożyczkę odbierzesz na poczcie

Poczta jest ogólnie dostępna i przeważnie w dość bliskiej odległości od naszego miejsca zamieszkania. Stąd też dostępna jest możliwość odebrania gotówki bezpośrednio w okienku pocztowym. Procedura przyznania takiej chwilówki wygląda podobnie jak w innych przypadkach – wypełnienie wniosku, weryfikacja danych osobowych, sprawdzanie baz niesolidnych dłużników i badanie zdolności kredytowej. Jedyne czym się wyróżnia otrzymanie takiej pożyczki to forma wypłaty, po pozytywnej weryfikacji naszego wniosku, wystarczy pojawić się z dowodem osobistym w wybranej placówce Poczty Polskiej i odebrać gotówkę.

Pożyczkę jeszcze możemy otrzymać w oddziale pożyczkodawcy bądź u agenta / pośrednika firmy pożyczkowej.

Pożyczkodawcy pozostawiają nam możliwość wyboru formy wypłaty pożyczki. Rynek nie lubi próżni więc jeżeli jest grupa klientów, która preferuje inną formę wypłaty niż na konto to taką możliwość otrzymują. Wiąże się ona z dłuższym czasem oczekiwania na gotówkę oraz nieco wyższą prowizją związaną z udziałem osób trzecich w procesie przekazania gotówki jednak nadal jest to dobra alternatywa dla osób, które nie posiadają bądź nie chcą używać konta bankowego dla otrzymania pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

powrót do góry