Jak dostać pożyczkę podczas weekendu?

Jeśli pracujesz w niestandardowych godzinach lub potrzebujesz gotówki, a nie możesz czekać na pożyczkę do poniedziałku, niektóre parabanki dają możliwość zaciągnięcia zobowiązania w sobotę i niedzielę. Sprawdź, czym charakteryzują się pożyczki udzielane w weekend i na co zwrócić szczególną uwagę.

Pożyczka w weekend

Szybka pożyczka, zawierana w dni wolne od pracy, w zasadzie nie różni się niczym od innych pożyczek udzielanych w dni robocze. Chodzi jedynie o to, aby np. osoby, które pracują w niestandardowych godzinach lub które mają czas na załatwienie swoich sprawunków tylko w weekend, również miały szanse na skorzystanie z pożyczki. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie nawet dla tych osób, które teoretycznie mogą zgłosić się po pożyczkę na tygodniu, ale codzienne obowiązki, takie jak zakupy, domowe porządki lub potrzeba zwyczajnego odpoczynku uniemożliwiają spokojne przeglądnięcie ofert, analizę i wysłanie wniosku o wybraną pożyczkę.

Jedyne, o czym musimy pamiętać, to dokładna weryfikacja, w jakich godzinach jest otwarty parabank w soboty i w niedziele. Jest to o tyle ważne, że jeśli zgłosimy chęć wzięcia pożyczki zaraz przed zamknięciem parabanku, wówczas prawdopodobieństwo otrzymania gotówki jest bardzo niskie.

Sama procedura wygląda również tak samo jak przy innych produktach finansowych. Wchodzisz na stronę internetową lub dzwonisz pod wskazany numer, podajesz informacje do wniosku lub formularza takie jak np. wysokość pożyczki, czas spłaty, numer konta, imię oraz nazwisko i czekasz na pozytywną weryfikację. W zależności od parabanku, firma może dodatkowo poprosić Cię o zaświadczenie o zatrudnieniu lub dochodach. Po pozytywnej weryfikacji możesz otrzymać gotówkę nawet w 15 minut.

Tylko sobota

Niektóre firmy pożyczkowe mają otwartą infolinię tylko w sobotę, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, jeśli dodatkowe środki będą potrzebne na niedzielę. W przeciwnym wypadku będzie trzeba poczekać z pożyczką aż do poniedziałku. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto bardzo dokładnie zapoznać się z informacjami na stronie internetowej parabanku, a najlepiej, zadzwonić do oddziału i zweryfikować, czy informacja na stronie jest nadal aktualna.

Kto oferuje pożyczkę w weekend?

Aby ułatwić poszukiwania firmy pożyczkowej, która oferuje swoje usługi również w weekend, w poniższej tabeli znajdziemy zestawienie 9 – ciu parabanków, które są otwarte przez cały weekend, a nawet 24/h, dzięki czemu możemy dosłownie wziąć pożyczkę o każdej porze, dzień jak i w nocy.

Lp.

Nazwa firmy

Weekend

Godziny pracy

Wartość Pożyczki

1.

Halo Pożyczka

Tak

24/7

500-5000 zł

2.

Szybka gotówka

Tak

24/7

100-6000 zł

3.

Alegotówka

Tak

24/7

500-5000 zł

4.

Netcredit

Tak

24/7

300-3000 zł

5.

Vivus.pl

Tak

8-20

100-7500 zł

6.

Wonga

Tak

24/7

100-10000 zł

7.

Chwilowkomat

Tak

24/7

500-5000 zł

8.

Extraportfel

Tak

9-18

100-5000 zł

9.

PożyczkaPlus

Tak

9-17

100-8000 zł

Ze względu na wprowadzane zmiany w ofertach i na stronach www parabanków, warto zawsze skonfrontować powyższe zestawienie z informacjami na stronie firm pożyczkowych i dodatkowo zadzwonić, by mieć pewność, że na pożyczkę możemy liczyć także w weekend.

Podsumowanie

Możliwość wzięcia pożyczki z poziomu swojej kanapy było nie lada udogodnieniem. Parabanki wprowadzają kolejne ułatwienia, dzięki którym wzięcie pożyczki jest jeszcze prostsze, ponieważ pożyczkę możemy wziąć również w wolne dni, dzięki czemu mamy więcej czasu na przeanalizowanie ofert oraz zadanie kilku pytań pracownikom obsługi klienta. Co więcej, środki możemy otrzymać nawet w 15 minut, w zależności od parabanku. Wystarczy, że będziemy mieć przy sobie dowód osobisty oraz wykonamy weryfikacyjny przelew bankowy na symboliczną kwotę.

Przy wyborze pożyczki, warto ponad to sprawdzić dokładnie, na jakich warunkach bierzemy zobowiązanie, czyli jaka jest wysokość RRSO i prowizji parabanku, czy jest możliwość spłaty pożyczki w ratach i czy możemy spłacić parabank przed terminem, nie ponosząc dodatkowych kosztów. Należy również pamiętać, że szybka pożyczka nie może być zawsze rozwiązaniem na bieżące problemy finansowe. Traktujmy ją, jako ostateczne rozwiązanie, kiedy naprawdę nie ma mamy innego wyjścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

powrót do góry